Pohovor k prokázání studijních předpokladů

Informace k přijímací zkoušce – pohovoru studijních předpokladů Přírodovědecké fakulty MU

K přijímací zkoušce se dostavte do posluchárny MU, kterou máte uvedenou ve Vaší e-přihlášce, a to nejpozději 30 minut před stanoveným začátkem, abyste mohli předložit požadované doklady a včas zaujmout svá místa. Náhradní termín konání pohovoru nebude vyhlašován. Příjezd do Brna si proto naplánujte tak, aby Vaši účast u přijímací zkoušky nemohlo ohrozit zpoždění dopravního prostředku.

Pohovor k prokázání studijních předpokladů se uskuteční ve středu 19.6.2024 od 14:00 (ukončení bude odvislé od počtu dostavených uchazečů), místo pohovoru bude v budově 03 areálu Kotlářská, přípravna pro pohovory je určena učebna Geologické praktikum Gp 02006 –budova 03, 1. patro.

Vytiskněte si Vaši pozvánku a poznačte na ni číslo Vaší přihlášky. Číslo přihlášky musíte znát, budete uvádět u zkoušky současně s Vaším jménem a příjmením. Nemáte-li s sebou pozvánku s Vámi poznačeným číslem přihlášky, požádejte dozorovou komisi u prezence o sdělení čísla přihlášky.

Pokud se hlásíte na více programů, u kterých je předepsán stejný pohovor, konáte tento pohovor pouze jednou.

K pohovoru k prokázání studijních předpokladů pro obor GEOLOGIE si přineste:

1. občanský průkaz, nebo jiný doklad totožnosti s fotografií
2. pozvánku k přijímací zkoušce s Vámi poznačeným číslem přihlášky
3. přehled publikací – odborných článků, abstraktů z konferencí atp., případně další materiály dokladující související aktivity
4. výpis předmětů absolvovaných v rámci bakalářského studia, popř. diplom či jeho ověřenou kopii včetně Diploma Supplement (uchazeči s přímou návazností z geologických programů PřF MU tuto podmínku nepotřebují – bude generováno z IS)

Mimo výše uvedené, nejsou k pohovoru potřeba žádné pomůcky nebo literatura.

Pohovor bude krátkým rozhovorem přijímací komise s uchazečem bez nutnosti přípravy. Pohovor bude zaměřen na obecné znalosti. Mimo to budou posuzovány předpoklady ke studiu zvoleného studijního programu; výsledek bakalářské státní zkoušky a bakalářské kvalifikační práce; orientace, znalosti a dosavadní zkušenosti z geologie na úrovni bakalářského studia; zájmy uchazeče, aktivity blízké oboru a případná publikační činnost.

Přírodovědecká fakulta neposkytuje náhradní termín přijímací zkoušky pohovoru. V době konání přijímacích zkoušek nemůže fakulta zajistit uchazečům ubytování.

Podle současných předpisů je možné přihlásit se k přijímacímu řízení na více vysokých škol, fakult či na více studijních programů v rámci jedné fakulty. Tato skutečnost však neopravňuje požadovat náhradní termín přijímací zkoušky v případě souběhu s termínem zkoušky na jinou vysokou školu či fakultu. Rozhodnutí pro určitý termín při kolizi je projevem zájmu uchazeče o studium příslušného programu.

Pokud je Vám přijímací zkouška prominuta, pozvánka k přijímací zkoušce je bezpředmětná.