Field Exploration Geology Vol. IX

září 2022 Lubomír Kyrc Kamil Sobek

Group photo of the participants at Rudabánya, Hungary.

Po dvou dlouhých covidových letech se nám podařilo zorganizovat odložený zájezd z roku 2020. Celkem 23 účastníků zájezdu strávilo šest dní na různých nalezištích surovin v oblasti Západních Karpat. Od středního Slovenska (perlit (Lehôtka pod Brehmi), Au-Ag, Pb-Zn-Cu (Banská Štiavnica a Hodruša)) po Slovenské rudohoří (magnezit (Jelšava), Cu-Ag-Fe (Rožňava)) a Rudabánya (Cu , Fe, baryt) až do Malých Karpat (Sb-Au (Pezinok)). Náš chapter by rád poděkoval Society of Economic Geologists a Ústav geologických věd, PřF MU za dlouhodobou podporu a umožnění této cesty. Taktéž bycho rádi poděkovali SEG Student Chapter TU Bergakademie Freiberg, Geologische Gemeinschaft zu Freiberg e.V. a SEG Student Chapter Miskolc za to, že se k nám připojili a rozvíjely spolupráci mezi studentskými chaptery. V neposlední řadě patří poděkování všem firmám, které umožnily exkurzi ve svých provozovnách (LBK Perlit, Slovenská Banská, Prospech Limited, SMZ Jelšava), všem průvodcům, kteří nás provedli po lokalitách, a muzejníkům (Baňa Starovšechsvätých Hodruša-Hámre, Slovenské banské múzeum Banská Štiavnica a Geopark Malé Karpaty) a všem, kteří pomohli s organizací exkurze.

Těšíme se na další jubilejní "Field Exploration Geology vol. X". Bližší informace o něm budou uveřejněny brzy, takže zůstaňte naladěni.