Minerály Brno

O víkendu 20.–21. května 2017 se na brněnském výstavišti uskuteční 36. mezinárodní prodejní výstava minerálů, fosilií, šperků a přírodnin MINERÁLY BRNO. Na galerii pavilonu se bude konat veřejná prezentace mezinárodní soutěže vín GRAND PRIX VINEX 2017.

Pro mladé fanoušky mineralogie připravil zábavný a poučný program Ústav geologických věd Masarykovy univerzity v Brně. Děti čeká poznávání minerálů a ty nejšikovnější také zajímavá odměna.

20. 4. 2017

MINERÁLY BRNO: pro milovníky kamenů i dobrých vín

O víkendu 20.–21. května 2017 se na brněnském výstavišti v pavilonu B uskuteční 36. mezinárodní prodejní výstava minerálů, fosilií, šperků a přírodnin MINERÁLY BRNO. Na výstavu je přihlášena řada vystavovatelů z České republiky i ze zahraničí. Na výstavě budou tradičně k vidění a koupi například autorské šperky, opracované a sběratelské kameny, fosilie, přírodniny, dekorační předměty a bytové doplňky z drahých kamenů a minerálů, odborná literatura nebo mineralogické a geologické vybavení. Na stáncích vystavovatelů se můžete těšit na sběratelské minerály z českých i světových lokalit, drahé kameny a šperky z Peru, broušené drahé kameny, vltavíny, české granáty, křišťálové a ametystové geody a mnoho dalšího. Z autorské tvorby budou zastoupeny například cínované a stříbrné šperky s drahými kameny a minerály, šperky z chirurgické oceli či například originální šperky s drahými kameny ve staromědi.